Билд: „Топчиите“ подготвиле по...

„Билд“ тврди дека Арсенал е сериозен во намерата да го засили одбранбениот ред со Хумелс од Борусија Дортмунд.


Read More...

За овој гол на Кристијано Рона...

Португалецот Кристијано Роналдо ќе продолжи злоупотребува противничките голмани во оваа сезона.


Read More...

Времеплов: Педесет години од р...

Во среда на 22 октомври, навршуваат 50 години од раѓањето на една од најголемите легенди во европската кошарка, Дражен Петровиќ.


Read More...

Ливерпул и понатаму се издвоју...

Неколку натпревари кои се одиграа минатата вечер во Лигата на шампионите веројатно ќе останат забележани во историјата на ова натпреварување.


Read More...

Билд: „Топчиите“ подготвиле по...

„Билд“ тврди дека Ар...

За овој гол на Кристијано Рона...

Португалецот Кристиј...

Времеплов: Педесет години од р...

Во среда на 22 октом...

Ливерпул и понатаму се издвоју...

Неколку натпревари к...

Вести од фудбал

Луис Суарез сепак нема право на настап против Кралевите

Луис Суарез сепак нема право на настап против Кралевите

Луис Суарез е суспендиран од ФИФА откако на СП во...

Челси без Коста и Реми гостува на „Олд Трафорд“

Челси без Коста и Реми гостува на „Олд Трафорд“

Најдобриот стрелец на Челси, Диего Коста ќе го пропушти дербито...

Кин: Не се приближувам на Манчестер додека Фергусон е таму

Кин: Не се приближувам на Манчестер додека Фергусон е таму

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рој Кин не се гледа...

Модриќ: Ливерпул го победивме со половина сила, мислевме на Барселона!

Модриќ: Ливерпул го победивме со половина сила, мислевме на Барселона!

Лука Модриќ даде интересна изјава по натпреварот против Ливерпул, кој...

Спортинг бара нов натпревар со Шалке!

Спортинг бара нов натпревар со Шалке!

Фудбалскиот клуб Спортинг Лисабон побара од Европската фудбалска унија повторно...

Ревеље во Сандерленд!

Ревеље во Сандерленд!

Сандерленд сериозно ја сфати пораката која им ја испрати Саутемптон,...

Роналдо незадоволен од распоредот пред “Ел Класико”

Роналдо незадоволен од распоредот пред “Ел Класико”

Португалецот е незадоволен од фактот што натпреварот против Барселона се...

Поранешниот “Топџија” го критикуваше Венгер

Поранешниот “Топџија” го критикуваше Венгер

Емануел Фрипонг смета дека трансфер политиката на менаџерот на Арсенал...

Саки: Италијанскиот фудбал застаре, во Европа се игра на друг начин

Саки: Италијанскиот фудбал застаре, во Европа се игра на друг начин

Славниот италијански тренер Ариго Саки изјави дека италијанскиот фудбал застарел...

Одлуката за натпреварот Србија - Албанија во петок

Одлуката за натпреварот Србија - Албанија во петок

Иако многумина се надеваа дека денеска ќе дознаеме што ќе...

Анчелоти го брани Балотели: Не беше најлош!

Анчелоти го брани Балотели: Не беше најлош!

Додека англиската јавност го стави на “столбот на срамот”, тренерот...

Ова е идеалниот тим од третото коло во ЛШ

Ова е идеалниот тим од третото коло во ЛШ

Сајтот “WhoScored.com” се определи за следните единаестмина.

Копачките со кои ќе Роналдо ќе настапи во “Ел Класико”

Копачките со кои ќе Роналдо ќе настапи во “Ел Класико”

Ѕвездата на Реал Мадрид и португалската репрезентација во претстојното “Ел...

Коке: Само да продолжиме вака

Коке: Само да продолжиме вака

Одличниот фудбалер од средината на теренот на Атлетико Мадрид, Коке...

Теорија на завера: Руска мафија го наместила натпреварот Шалке - Спортинг!?

Теорија на завера: Руска мафија го наместила натпреварот Шалке - Спортинг!?

Се некако изгледаше чудно пред, во текот и после натпреварот...

Легендарниот Пеле денеска полни 74 години

Легендарниот Пеле денеска полни 74 години

Едсон Арантес до Насименто - Пеле денеска го прославува својот...

Италијани, подобро да го преспиевте ова коло...

Италијани, подобро да го преспиевте ова коло...

После Рома, поразен е и Јувентус. “Црно-белата” грчка трагедија ја...

Каков Буфон, Роберто е човекот! (видео)

Каков Буфон, Роберто е човекот! (видео)

Голманот на Олимпијакос е херој во победата над Јувентус. Пред...

Балотели треба да се извини на секој навивач на Ливерпул посебно!

Балотели треба да се извини на секој навивач на Ливерпул посебно!

Настапот на Марио Балотели против Реал не донесе ништо ново,...

Икер се изедначи со Чави по бројот настапи во Лигата на шампиони

Икер се изедначи со Чави по бројот настапи во Лигата на шампиони

Реал Мадрид во рамките од третото коло во Лигата на...

Меси: Луис Енрике може да ме замени кога сака

Меси: Луис Енрике може да ме замени кога сака

Во последно време многу се пишуваше за Лионел Меси и...

Пајтим Касами голот против Јувентус го прослави со “aлбанскиот орел” (видео)

Пајтим Касами голот против Јувентус го прослави со “aлбанскиот орел” (видео)

Фудбалерите на грчкиот Олимпијакос во рамките од третото коло од...

Билиќ “експлодираше” на прашање на турски новинар во Белград!

Билиќ “експлодираше” на прашање на турски новинар во Белград!

Славен Билиќ и неговиот Бешикташ ги очекува гостување во Белград...

Алегри: Имаме одлични шанси за пласман во наредната фаза!?

Алегри: Имаме одлични шанси за пласман во наредната фаза!?

Јувентус беше поразен од Олимпијакос 1:0 во Пиреа, сега италијанскиот...

Вести од кошарка

Дурант: Не брзам да се вратам

Дурант: Не брзам да се вратам

Еден од најдобрите НБА кошаркари, Кевин Дурант изјави дека нема...

Победа за Локомотив, добра партија на Хендрикс

Победа за Локомотив, добра партија на Хендрикс

Продолжуваат добрите игри на рускиот тим Локомотив Кубан за кој...

ВИДЕО: Навивачка на Мајами го доби најубавиот роденденски подарок

ВИДЕО: Навивачка на Мајами го доби најубавиот роденденски подарок

Илуминада Магтото, позната како Баба Нели, е навивач на Мајами,...

Времеплов: Педесет години од раѓањето на кошаркарскиот Моцарт

Времеплов: Педесет години од раѓањето на кошаркарскиот Моцарт

Во среда на 22 октомври, навршуваат 50 години од раѓањето...

Останати спортови

„Комити“ ќе го бодрат ЖРК Вардар против Турингер

„Комити“ ќе го бодрат ЖРК Вардар против Турингер

Најдобрата навивачка група во Македонија, „Комити“ во иднина ќе бидат...

Раул Гонзалез: „ Уморни сме, но одиме на победа против Татран Прешов“

Раул Гонзалез: „ Уморни сме, но одиме на победа против Татран Прешов“

Ракометниот клуб Вардар денеска одржа прес - конференција по повод...

Металург славеше во Нови Сад, Вардар пресилен за тимот од Крагуевац

Металург славеше во Нови Сад, Вардар пресилен за тимот од Крагуевац

Вардар реди победи и во СЕХА лигата, Металург победи за...

Ф1: После Азербеџан и Лас Вегас?

Ф1: После Азербеџан и Лас Вегас?

Берни Еклестон изјави дека планира Ф1 да се вози и...

vrekicki