Ројс сигурен дека Дортмунд може уште подобро

Сабота, 29 Август 2015 17:59

Марко Ројс изјави дека неговата екипа уште простор за напредок и додаде дека очекува против Херта неговата екипа да продолжи со доброто темпо.

Томас Тукел забележа седум победи откако пристигна во Дортмунд, освен тоа “Милионерите” постигнаа 27 погодоци.

Сепак, Ројс верува дека може и подобро.

“Ни сме сега многу добро припремени за натпреварот против Хертѕа во недела. Пронајдовме добар начин да работиме заедно. Сеуште не сме го достигнале нашиот полн потенцијал, но на добар пат сме”- изјави Ројс.

Видео

Ракомет

Лазаров го напушта Вардар

Лазаров го напушта Вардар

Капитенот и репрезентативе на Македонија, Филип Лазаров доби отказ од македонскиот ракометен шампион...

Мотоспорт

Фетел: Не се противам на доаѓањето на Рикијардо

Фетел: Не се противам на доаѓањето на Рикијардо

Себастијан Фетел изјави дека не става вето на потенцијалното доаѓање на Данијел Рикијардо следната с...

Кошарка

Јута Џез ќе ја реновира својата сала

Јута Џез ќе ја реновира својата сала

Градската управа на Солт Лејк Сити со едногласна одлука одобри комплетно реновирање на салата во кој...